Bell Krom Køkkenarmatur [damixa.dk]
Billede af Damixa Bell vandhane
1-grebs Bell køkkenarmatur
1-grebs Bell køkkenarmatur
1-grebs Bell køkkenarmatur
Billede af Damixa Bell vandhane

Bell
Køkkenarmatur krom

Artikel nr.:

9007700

Overflade:

Krom

Serie:

Bell

Designer:

Jakob Jensen

VVS Nr.:

705737804

EAN Nr.:

5708516821779

Blød og indbydende

Krom og stål kan også være indbydende, ja ligefrem hyggeligt. Se bare Bell med de smukke, buede former. En anderledes armaturserie, hvor kroppens bund nærmest svæver over bordpladen eller håndvasken. Smarte og grønne funktioner er indbygget.

Sådan skabte vi Bell

Hvordan skal fremtidens armatur se ud? Hvilke funktioner er der brug for? Det var nogle af de spørgsmål, vi stillede - både til os selv og til danske forbrugere. Tegnedag, konceptudvælgelse og præsentation i fokusgruppe gav os svarene. Designkonceptet kalder vi cosy chrome - hyggelig krom - og resultatet er Bell.

Vores egen designer, Jakob Jensen, fortæller:

"Ideen bag Bell var at tage noget koldt og skarpt og gøre det blødt og rundt. Gøre det naturligt og indbydende. Desuden er Bell designet med færre overgange og åbninger, så armaturet er ekstra nemt at gøre rent."

Vejl. Pris inkl. moms:
2640,00 kr.
Antiskoldning
Antiskoldning
Koldstart
Koldstart
Eco save
Eco save
Rub clean
Rub clean
X-Change
X-Change
Standard egenskaber
1-grebs armatur
Svingtud med 120° svingbegrænsning
Keramisk kartusche
Kold-starts funktion
Rub Clean til let fjernelse af kalk
Anti-skoldning funktion (38ºC)
Vandforbrug max. 8 l/m (v/ 300kpa)
Eco-Save vandsparefunktion
Målskitser & dokumenter
DownloadReservedelstegning
DownloadInstallationsguide
DownloadMålskitse
DownloadRengøringsguide
DownloadProduktbillede
Download3D filer
Reservedels nr. Navn Beskrivelse EAN Nr. VVS Nr.
Reservedels nr.:0315100 Navn:SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, 3/8" EAN Nr.:5708516734710 VVS Nr.:
Reservedels nr.:5835700 Navn:AFSTANDSRING Beskrivelse: EAN Nr.:5708516100676 VVS Nr.:745120402
Reservedels nr.:2362300 Navn:KARTUSHE KN35 Beskrivelse:Ø35 EAN Nr.:5708516727200 VVS Nr.:745120327
Reservedels nr.:0310800 Navn:NØGLE NV2 & SKRUER Beskrivelse:M4X8, M4X10, M4X12 EAN Nr.:5708516727668 VVS Nr.:745120293
Reservedels nr.:4822000 Navn:X-CHANGE Beskrivelse: EAN Nr.:5708516602941 VVS Nr.:729319604
Reservedels nr.:2358500 Navn:UDLØSERENHED MM Beskrivelse:UDLØSERENHED, RING F/TAP & SKRUE M4X10 EAN Nr.:5708516603641 VVS Nr.:745120303
Reservedels nr.:0322400 Navn:LUFTBLANDER M22X1 Beskrivelse:RUBCLEAN, 8L/MIN EAN Nr.:5708516815075 VVS Nr.:745122314
Reservedels nr.:9300700 Navn:DÆKKNAP Beskrivelse: EAN Nr.:5708516822264 VVS Nr.:745120380
Reservedels nr.:9300800 Navn:O-, SLIDRINGE & SVINGBEGR Beskrivelse: EAN Nr.:5708516822271 VVS Nr.:745123200
Reservedels nr.:9301000 Navn:DÆKKAPPE, TOPST & FARVEM Beskrivelse: EAN Nr.:5708516822288 VVS Nr.:745120376

FM Mattsson Mora Group Danmark

Østbirkvej 2, DK-5240 Odense NØ Tlf.: 88 33 00 34
https://damixa.dk

Live chat

Her kan du starte vores live-chat og snakke direkte med en medarbejder.
Chatten er primært for professionelle og installatører og er tilgængelig:
Alle hverdage fra kl. 08.30-15.00
Relaterede produkter som kunne være interessante