Bell Krom Køkkenarmatur [www.damixa.dk]
Bell 2-grebs vandhane i krom
Bell 2-grebs vandhane i krom

Bell
Krom Køkkenarmatur

Artikel nr.:

9002700

Overflade:

Krom

Serie:

Bell

Designer:

Jakob Jensen

VVS Nr.:

705518804

EAN Nr.:

5708516821748

Blød og indbydende

Krom og stål kan også være indbydende, ja ligefrem hyggeligt. Se bare Bell med de smukke, buede former. En anderledes armaturserie, hvor kroppens bund nærmest svæver over bordpladen eller håndvasken. Smarte og grønne funktioner er indbygget.

Sådan skabte vi Bell

Hvordan skal fremtidens armatur se ud? Hvilke funktioner er der brug for? Det var nogle af de spørgsmål, vi stillede - både til os selv og til danske forbrugere. Tegnedag, konceptudvælgelse og præsentation i fokusgruppe gav os svarene. Designkonceptet kalder vi cosy chrome - hyggelig krom - og resultatet er Bell.

Vores egen designer, Jakob Jensen, fortæller:

"Ideen bag Bell var at tage noget koldt og skarpt og gøre det blødt og rundt. Gøre det naturligt og indbydende. Desuden er Bell designet med færre overgange og åbninger, så armaturet er ekstra nemt at gøre rent."

Vejl. Pris inkl. moms:
2640,00 kr.
Eco click
Eco click
Rub clean
Rub clean
X-Change
X-Change
Standard egenskaber
2-grebs armatur
Svingtud med 120° svingbegrænsning
Rub Clean til let fjernelse af kalk
Vandforbrug max. 8 l/m (v/ 300kpa)
Eco-Klik vandsparefunktion
Keramisk regulering
Godkendelser
Målskitser & dokumenter
DownloadReservedelstegning
DownloadInstallationsguide
DownloadMålskitse
DownloadRengøringsguide
DownloadProduktbillede
Download3D filer
Reservedels nr. Navn Beskrivelse EAN Nr. VVS Nr.
Reservedels nr.:03224 Navn:LUFTBLANDER M22X1 Beskrivelse:RUBCLEAN, 8L/MIN EAN Nr.:5708516815075 VVS Nr.:745122314
Reservedels nr.:23065 Navn:FARVEMARK RØD & BLÅ Beskrivelse:S16 EAN Nr.:5708516515098 VVS Nr.:745123313
Reservedels nr.:23069 Navn:FJEDERRING ECO-CLICK Beskrivelse: EAN Nr.:5708516547273 VVS Nr.:745120229
Reservedels nr.:13298 Navn:REGULERINGSENHED Beskrivelse:VARM EAN Nr.:5708516337690 VVS Nr.:745124602
Reservedels nr.:13297 Navn:REGULERINGSENHED Beskrivelse:KOLD EAN Nr.:5708516337683 VVS Nr.:745124601
Reservedels nr.:93007 Navn:DÆKKNAP Beskrivelse: EAN Nr.:5708516822264 VVS Nr.:745120380
Reservedels nr.:93008 Navn:O-, SLIDRINGE & SVINGBEGR Beskrivelse: EAN Nr.:5708516822271 VVS Nr.:745123200
Reservedels nr.:03108 Navn:NØGLE NV2 & SKRUER Beskrivelse:M4X8, M4X10, M4X12 EAN Nr.:5708516727668 VVS Nr.:745120293
Reservedels nr.:23585 Navn:UDLØSERENHED MM Beskrivelse:UDLØSERENHED, RING F/TAP & SKRUE M4X10 EAN Nr.:5708516603641 VVS Nr.:745120303
Reservedels nr.:58357 Navn:AFSTANDSRING Beskrivelse: EAN Nr.:5708516100676 VVS Nr.:745120402
Reservedels nr.:48220 Navn:X-CHANGE Beskrivelse: EAN Nr.:5708516602941 VVS Nr.:729319604
Reservedels nr.:03151 Navn:SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, 3/8" EAN Nr.:5708516734710 VVS Nr.:#N/A
Reservedels nr.:23880 Navn:SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, Ø10 EAN Nr.:5708516709534 VVS Nr.:745122950

FM Mattsson Mora Group Danmark

Østbirkvej 2, 5240 Odense NØ Abildager 26 A, 2605 Brøndby Tlf.: 88 33 00 34
www.damixa.dk

Live chat

Her kan du starte vores live-chat og snakke direkte med en medarbejder.
Chatten er primært for professionelle og installatører og er tilgængelig:
Alle hverdage fra kl. 08.30-15.00
Relaterede produkter som kunne være interessante