Osier Krom Køkkenarmatur [damixa.dk]
Damixa Osier vandhane med J-tud i krom
Damixa Osier vandhane i krom
Miljøbillede af Damixa vandhane i krom
Dansk designet Osier køkkenarmatur
Damixa Osier vandhane med J-tud i krom

Osier
Køkkenarmatur krom

Artikel nr.:

1808700

Overflade:

Krom

Serie:

Osier

Designer:

Damixa Design

VVS Nr.:

705967804

EAN Nr.:

5708516722830

Klassisk minimalistisk

Moderne møder klassisk i Osier. En serie elegante armaturer i et stramt, minimalistisk look. Lige efter den danske og skandinaviske designtradition. Osier skiller sig ud fra mængden med overflade i krom eller stål - og med valget mellem en klassisk, buet tud eller en moderne L-form. Alle Osier-armaturer til køkken fås med pull-out-tud.

Sådan skabte vi Osier

"Ideen med at give Osier både en buet og en L-formet tud var at kombinere det klassiske med det moderne. Generelt følger Osier de enkle og simple linjer, så udtrykket bliver stramt og minimalistisk. Men med den klassiske, buede tud som valgmulighed, får man et lidt andet udtryk i helheden. Så er det op til kunden at vælge".

Vejl. Pris inkl. moms:
2437,00 kr.
Antiskoldning
Antiskoldning
Koldstart
Koldstart
Eco save
Eco save
Rub clean
Rub clean
X-Change
X-Change
Standard egenskaber
1-grebs armatur
Svingtud med 120° svingbegrænsning
Keramisk kartusche
Kold-starts funktion
Rub Clean til let fjernelse af kalk
Anti-skoldning funktion (38ºC)
Vandforbrug max.12 l/m (v/ 300kpa)
Eco-Save vandsparefunktion
Støjgruppe 1
Trykgruppe 300 kPa
Godkendelser
Målskitser & dokumenter
DownloadReservedelstegning
DownloadInstallationsguide
DownloadMålskitse
DownloadRengøringsguide
DownloadProduktbillede
Download3D filer
Reservedels nr. Navn Beskrivelse EAN Nr. VVS Nr.
Reservedels nr.:0315100 Navn:SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, 3/8" EAN Nr.:5708516734710 VVS Nr.:
Reservedels nr.:5835700 Navn:AFSTANDSRING Beskrivelse: EAN Nr.:5708516100676 VVS Nr.:745120402
Reservedels nr.:2399000 Navn:FARVEMARKERING Beskrivelse:& NØGLE NV 3 EAN Nr.:5708516727712 VVS Nr.:745120338
Reservedels nr.:2362300 Navn:KARTUSHE KN35 Beskrivelse:Ø35 EAN Nr.:5708516727200 VVS Nr.:745120327
Reservedels nr.:2398900 Navn:TOPSTYKKER, DÆKKAPPER Beskrivelse:& SVINGBEGRÆNSER EAN Nr.:5708516727705 VVS Nr.:745120337
Reservedels nr.:0310800 Navn:NØGLE NV2 & SKRUER Beskrivelse:M4X8, M4X10, M4X12 EAN Nr.:5708516727668 VVS Nr.:745120293
Reservedels nr.:4822000 Navn:X-CHANGE Beskrivelse: EAN Nr.:5708516602941 VVS Nr.:729319604
Reservedels nr.:2358500 Navn:UDLØSERENHED MM Beskrivelse:UDLØSERENHED, RING F/TAP & SKRUE M4X10 EAN Nr.:5708516603641 VVS Nr.:745120303
Reservedels nr.:2398800 Navn:SLIDDELE Beskrivelse:F/STUDS & UDLØBSHOVED EAN Nr.:5708516727750 VVS Nr.:745120336
Reservedels nr.:2398600 Navn:LUFTBLANDER M22x1-S Beskrivelse:RUBCLEAN EAN Nr.:5708516727699 VVS Nr.:745120335
Reservedels nr.:1808200 Navn:OSIER KØKKEN HØJ J-TUD Beskrivelse:XC U/BASE, RUBCLEAN EAN Nr.:5708516722847 VVS Nr.:705967904

FM Mattsson Mora Group Danmark

Østbirkvej 2, DK-5240 Odense NØ Tlf.: 88 33 00 34
DK-56416218

Live chat

Her kan du starte vores live-chat og snakke direkte med en medarbejder.
Chatten er primært for professionelle og installatører og er tilgængelig:
Alle hverdage fra kl. 08.30-15.00
Relaterede produkter som kunne være interessante