Slate Krom/Sort Pro Køkkenarmatur [www.damixa.dk]
Billede af Damixas Slate Pro vandhane
Miljøbillede af Slate Pro køkkenarmatur
Slate pro i et moderne køkken
Miljøbillede af Slate Pro køkkenarmatur
Billede af Damixas Slate Pro vandhane

Slate
Krom/Sort Pro Køkkenarmatur

Artikel nr.:

6512874

Overflade:

Krom/Sort

Serie:

Slate

Designer:

Kurz Kurz Design

VVS Nr.:

705956614

EAN Nr.:

5708516815228

VA Nr.:

VA: 1.42/20598

Stilren og helt sin egen

En ny retning i armaturdesign. Det er stilrene Slate, som med sit moderne og minimalistiske udtryk passer perfekt til tidens moderne indretning. Det matsorte greb til Slate er behageligt at røre ved og giver en flot kontrast til det blanke krom, der gør, at Slate er helt sin egen. 

Kurs Kurz Design fra Tyskland har tegnet Slate for Damixa, og Slate Pro har vundet den prestigefulde designpris Red Dot Award, Product Design.

Vejl. Pris inkl. moms:
2630,00 kr.
Antiskoldning
Antiskoldning
Koldstart
Koldstart
Eco save
Eco save
Pull Out
Pull Out
Rub clean
Rub clean
X-Change
X-Change
Standard egenskaber
1-grebs armatur
Svingtud med 120° svingbegrænsning
Keramisk kartusche
Kold-starts funktion
Rub Clean til let fjernelse af kalk
Anti-skoldning funktion
Vandforbrug max.15 l/m (v/ 300kpa)
Eco-Save vandsparefunktion
Godkendelser
Målskitser & dokumenter
DownloadReservedelstegning
DownloadInstallationsguide
DownloadMålskitse
DownloadRengøringsguide
DownloadProduktbillede
Download3D filer
Reservedels nr. Navn Beskrivelse EAN Nr. VVS Nr.
Reservedels nr.:23880 Navn:KIT SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, Ø10 EAN Nr.:5708516709534 VVS Nr.:745122950
Reservedels nr.:03206 Navn:KIT FILTER LUFTBL M24X1 Beskrivelse:RUBCLEAN & NØGLE EAN Nr.:5708516809531 VVS Nr.:745123631
Reservedels nr.:23988 Navn:KIT SLIDDELE Beskrivelse:F/STUDS & UDLØBSHOVED EAN Nr.:5708516727750 VVS Nr.:745120336
Reservedels nr.:23623 Navn:KIT KARTUSHE KN35 Beskrivelse:Ø35 EAN Nr.:5708516727200 VVS Nr.:745120327
Reservedels nr.:03209 Navn:KIT HÅNDTAG HÅNDVASK/KØKKEN Beskrivelse:F/HÅNDVASK & KØKKEN HØJ TUD, S65 EAN Nr.:5708516810032 VVS Nr.:745120211
Reservedels nr.:23990 Navn:KIT FARVEMARKERING Beskrivelse:& NØGLE NV 3 EAN Nr.:5708516727712 VVS Nr.:745120338
Reservedels nr.:03108 Navn:KIT NØGLE NV2 & SKRUER Beskrivelse:M4X8, M4X10, M4X12 EAN Nr.:5708516727668 VVS Nr.:745120293
Reservedels nr.:23989 Navn:KIT TOPSTYKKER, DÆKKAPPER Beskrivelse:& SVINGBEGRÆNSER EAN Nr.:5708516727705 VVS Nr.:745120337
Reservedels nr.:23585 Navn:KIT UDLØSERENHED MM Beskrivelse:UDLØSERENHED, RING F/TAP & SKRUE M4X10 EAN Nr.:5708516603641 VVS Nr.:745120303
Reservedels nr.:58357 Navn:KIT AFSTANDSRING Beskrivelse: EAN Nr.:5708516100676 VVS Nr.:745120402
Reservedels nr.:03151 Navn:KIT SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, 3/8" EAN Nr.:5708516734710 VVS Nr.:#N/A
Reservedels nr.:48220 Navn:PROD ACC X-CHANGE Beskrivelse: EAN Nr.:5708516602941 VVS Nr.:729319604

FM Mattsson Mora Group Danmark

Østbirkvej 2, 5240 Odense NØ Abildager 26 A, 2605 Brøndby Tlf.: 88 33 00 34
www.damixa.dk

Live chat

Her kan du starte vores live-chat og snakke direkte med en medarbejder.
Chatten er primært for professionelle og installatører og er tilgængelig:
Alle hverdage fra kl. 08.30-15.00
Relaterede produkter som kunne være interessante