Osier Krom Køkkenarmatur [www.damixa.dk]
Damixa Osier vandhane med c-tud i krom
Damixa Osier vandhane med c-tud i krom

Osier
Krom Køkkenarmatur

Artikel nr.:

1807700

Overflade:

Krom

Serie:

Osier

Designer:

Damixa Design

VVS Nr.:

705966804

EAN Nr.:

5708516722816

Klassisk minimalistisk

Moderne møder klassisk i Osier. En serie elegante armaturer i et stramt, minimalistisk look. Lige efter den danske og skandinaviske designtradition. Osier skiller sig ud fra mængden med overflade i krom eller stål - og med valget mellem en klassisk, buet tud eller en moderne L-form. Alle Osier-armaturer til køkken fås med pull-out-tud.

Sådan skabte vi Osier

"Ideen med at give Osier både en buet og en L-formet tud var at kombinere det klassiske med det moderne. Generelt følger Osier de enkle og simple linjer, så udtrykket bliver stramt og minimalistisk. Men med den klassiske, buede tud som valgmulighed, får man et lidt andet udtryk i helheden. Så er det op til kunden at vælge".

Vejl. Pris inkl. moms:
2370,00 kr.
Antiskoldning
Antiskoldning
Koldstart
Koldstart
Eco save
Eco save
Rub clean
Rub clean
X-Change
X-Change
Standard egenskaber
1-grebs armatur
Svingtud med 120° svingbegrænsning
Keramisk kartusche
Kold-starts funktion
Rub Clean til let fjernelse af kalk
Anti-skoldning funktion
Vandforbrug max.12 l/m (v/ 300kpa)
Eco-Save vandsparefunktion
Støjgruppe 1
Trykgruppe 300 kPa
Godkendelser
Målskitser & dokumenter
DownloadReservedelstegning
DownloadInstallationsguide
DownloadMålskitse
DownloadRengøringsguide
DownloadProduktbillede
Download3D filer
Reservedels nr. Navn Beskrivelse EAN Nr. VVS Nr.
Reservedels nr.:23986 Navn:LUFTBLANDER M22x1-S Beskrivelse:RUBCLEAN EAN Nr.:5708516727699 VVS Nr.:745120335
Reservedels nr.:23988 Navn:SLIDDELE Beskrivelse:F/STUDS & UDLØBSHOVED EAN Nr.:5708516727750 VVS Nr.:745120336
Reservedels nr.:23623 Navn:KARTUSHE KN35 Beskrivelse:Ø35 EAN Nr.:5708516727200 VVS Nr.:745120327
Reservedels nr.:23990 Navn:FARVEMARKERING Beskrivelse:& NØGLE NV 3 EAN Nr.:5708516727712 VVS Nr.:745120338
Reservedels nr.:03108 Navn:NØGLE NV2 & SKRUER Beskrivelse:M4X8, M4X10, M4X12 EAN Nr.:5708516727668 VVS Nr.:745120293
Reservedels nr.:23989 Navn:TOPSTYKKER, DÆKKAPPER Beskrivelse:& SVINGBEGRÆNSER EAN Nr.:5708516727705 VVS Nr.:745120337
Reservedels nr.:23585 Navn:UDLØSERENHED MM Beskrivelse:UDLØSERENHED, RING F/TAP & SKRUE M4X10 EAN Nr.:5708516603641 VVS Nr.:745120303
Reservedels nr.:58357 Navn:AFSTANDSRING Beskrivelse: EAN Nr.:5708516100676 VVS Nr.:745120402
Reservedels nr.:03151 Navn:SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, 3/8" EAN Nr.:5708516734710 VVS Nr.:#N/A
Reservedels nr.:48220 Navn:X-CHANGE Beskrivelse: EAN Nr.:5708516602941 VVS Nr.:729319604
Reservedels nr.:18072 Navn:OSIER KØKKEN HØJ C-TUD Beskrivelse:XC U/BASE, RUBCLEAN EAN Nr.:5708516722823 VVS Nr.:705966904
Reservedels nr.:23880 Navn:SLANGE PEX M10*1 Beskrivelse:450 MM, Ø10 EAN Nr.:5708516709534 VVS Nr.:745122950

FM Mattsson Mora Group Danmark

Østbirkvej 2, 5240 Odense NØ Abildager 26 A, 2605 Brøndby Tlf.: 88 33 00 34
www.damixa.dk

Live chat

Her kan du starte vores live-chat og snakke direkte med en medarbejder.
Chatten er primært for professionelle og installatører og er tilgængelig:
Alle hverdage fra kl. 08.30-15.00
Relaterede produkter som kunne være interessante